SHIB, PEPE Coin ve Bu 3 Altcoin’den Sıcak Haberler Var!

Worldcoin, Wave0 topluluk hibe programının 28 alıcısını açıkladı. Gala Games, PC üreticisi Alienware ve Amazon Web Services ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Ayrıca bir hackathon düzenleyeceğini açıkladı. Dogecoin hayranı Elon Musk, bu sefer Pepe Coin ile ilgili bir paylaşım yaptı. Tron Network, 216 milyonu aşan toplam hesap sayısıyla önemli bir dönüm noktasını kutluyor. SHIB işlem hacmi DOGE, XRP ve ADA’yı geçti. İşte detaylar…

PEPE Coin ve bu 4 altcoin’den sıcak gelişmeler var!

Worldcoin, topluluk hibe programının 28 alıcısını açıkladı

Worldcoin, Wave0 topluluk hibe programının 28 alıcısını açıkladı. Program, Worldcoin Teknoloji Ağacı’nın inşasını teşvik etmeyi amaçlıyor. Hibe alanlar arasında bir oylama çözümü sağlayıcısı olan Votexx; bir proof-of-stake toplama protokolü olan NEBRA; sağlık ve sosyo-ekonomik açıdan küresel refahı artırmak için World ID kullanıcı verilerini kullanan Ribbon Protocol; bir veri koruma projesi olan xx Network; World ID’nin herhangi bir EVM Blockchain’de kullanılmasına olanak tanıyan Rarimo; ve cadı saldırısı karşıtı bir oylama sistemi olan Wonderland yer alıyor.

Gala Games, 2024’te bir hackathon düzenleyecek

Kripto para oyun şirketi Gala Games, 2024 Oyun Geliştiricileri Konferansı’nda (GDC) bir hackathon düzenleyecek. Bu bağlamda, PC üreticisi Alienware ve Amazon Web Services (AWS) ile ortaklık kurduğunu duyurdu. 24 saatlik hackathon 1 milyon dolarlık bir ödül havuzuna sahip olacak. Ayrıca, hem yerinde hem de online GDC katılımcılarına açık olacak. Hackathon’a katılanlar, Spider Tanks, Legacy ve Eternal Paradox gibi oyunlar için ilk katman Blockchain’i destekleyen Gala’nın GalaChain SDK’sını kullanabilecekler. Ayrıca, mobil RPG Champions Arena’daki yeni nesil yükseltilebilir NFT gibi yenilikçi oyun özelliklerini desteklemek için GalaChain’in teknolojisinden yararlanabilecekler.

Elon Musk, PEPE Coin paylaşımına token fiyatı tepki verdi

Tesla CEO’su ve Dogecoin hayranı Elon Musk, bu sefer Pepe Coin ile ilgili bir paylaşım yaptı. Musk, bir konsept tweet’ine sosyal medya üzerinden yanıt verdi. Bu bağlamda Musk, “Meme sert gidiyor” dedi. Bunun ardından PEPE Coin fiyatı yaklaşık %10’luk bir yükseliş gördü. Ancak bu kısa sürdü. Bunun ardından PEPE Coin tekrar düşüşe geçti.

Tron Network önemli bir kilometre taşına ulaştı

Tron Ağı 216 milyonu aşan toplam hesap sayısıyla önemli bir dönüm noktasını kutluyor. Bu başarıyı web’i merkezsizleştirmeye yönelik çabalarına bağlayan ağ, 2017’deki başlangıcından bu yana istikrarlı bir evrimsel seyirle 216.200.837 hesabı memnuniyetle karşıladı. Kripto analiz platformu IntoTheBlock (ITB), platformda kayıtlı toplam hesap sayısının ötesinde, Tron Network’ün temel büyüme metriklerine ilişkin daha derin bilgiler paylaştı.

Yerel token TRX, geçtiğimiz ay %9,55 artış gösterdi. Böylece, karlılık 113,95 milyon adrese ya da toplam adreslerin %95,28’ine ulaştı. Ancak, bu metrik Şubat ortasında kaydedilen %99’luk orandan daha düşük. Zarar eden adresler 3,3 milyon adresle toplamın %2,76’sını oluşturuyor.

SHIB işlem hacmi DOGE, XRP ve ADA’yı geçti

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, Shiba Inu son haftalarda en iyi performans gösteren altcoinlerden biri oldu. Meme coin’i, piyasa değerine göre ilk on kripto para birimi arasına girdi. Böylece, kısa bir süre Dogecoin’i geçme tehdidinde bulundu. SHIB özellikle piyasa performansının en yüksek olduğu dönemlerde en çok işlem gören kripto paralardan biridir. CoinMarketCap’teki en son piyasa verileri, Shiba Inu’nun 5,5 milyar dolarlık işlem hacmiyle bu duruşu destekliyor. Bu hacim, Shiba Inu’yu stablecoin’ler hariç sıralamada BTC, ETH ve SOL’un hemen arkasına yerleştiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x